ARKADAŞLIK TESTİ

                       

 

                   İşte size arkadaşlık hakkında düşünmeniz için iyi bir fırsat ; Aşağıda bu işe başlangıç olarak birkaç soru sıralanmıştır. Elinizden geldiği kadar içten ve samimi cevap vermenizi öneririm.

 

 

EVET         HAYIR                            

 

 (   )              (   )       1- Arkadaşlarınıza karşı beslediğiniz duygu , üstünlük veya kıskançlık değil de  bir saygı duygusu mudur ?

 

 (   )              (   )       2- Arkadaşınızın başarısından memnunluk duyar mısınız ?

 

 (   )              (   )       3- Her zaman arkadaşlarınızın tarafını tutar, onları başkalarının kötü söz ve hareketlerine karşı korur musunuz ?

 

 (   )              (   )       4- Zor durumdaki arkadaşınızın yardımına kendi arzunuzla koşar ve gerektiği zaman onlara gerektiği kadar anlayış ve şefkat gösterir misiniz ?

 

 (   )              (   )       5- Size söylenen sırları her zaman saklar mısınız ?

 

 (   )              (   )       6- Kendi fikir ve inançlarınıza sadık kalmakla beraber arkadaşlarınızınkine de saygı gösterir misiniz ?

 

 (   )              (   )       7- Bir şey yapmaya söz verdiğiniz zaman, bu sözü sonuna kadar tutar mısınız ?

 

 (   )              (   )       8- Gereksiz yere hiddete kapılmamaya ve düşüncesizce sözler söylememeye çalışır mısınız ? Böyle bir şey yaparsanız derhal samimi olarak özür diler misiniz ?

 

 (   )              (   )       9- Arkadaşlarınıza karşı nazik hareketlerde bulunmayı düşünür müsünüz ?      ( Yeni bir elbiseyi veya dersindeki bir başarıyı övmek gibi )

 

 (   )              (   )       10- Arkadaşlarınıza karşı, resmi olduğunuz kimselere davrandığınız gibi davranır mısınız ?

 

 

                                                           Derslerinizde başarılar dilerim….